четвер, 31 жовтня 2024 р.

У пошуку надійних вебсайтів та джерел


 Про користь розвивальних ресурсів.
    У мережі діти можуть гратися. Але також дізнаватися багато нового — корисного чи не дуже. Усе це можливо завдяки спеціалізованим сайтам для дітей, усіляким енциклопедіям, навчальним відео на відеоканалах, сайтам із науковими експериментами...
    Можна називати це все нескінченно. Але правда в тому, що для дитини стає доступною будь-яка інформація. Ключове слово в попередньому реченні — «будь-яка». Усе, чим наповнений і щодня наповнюється інтернет, миттєво стає надбанням дитини. Проте не можна сказати, що з цим уже нічого не вдієш. Для того щоб від розвивальних та інформаційних ресурсів дитина мала суцільну користь, дитину потрібно до цього підготувати. І контролювати цей процес.
 

 Підготовка.
    Розкажіть дитині про те, що далеко не вся інформація в інтернеті є корисною. А також про те, що не вся вона призначена для дітей. Поясніть, чому деякі ресурси до певного віку будуть для дитини заблокованими. Поговоріть про те, що таке шкідлива і корисна інформація, а, найголовніше, покажіть ті ресурси, які вважаєте цікавими й потрібними. Допоможіть дитині зареєструватися на тих сайтах, що будуть для неї корисними та цікавими, якщо вона ще не вміє цього робити або сайти запитують батьківського дозволу.

Контроль.
    Ви повинні знати, які сайти цікавлять вашу дитину і що вона там робить. Ви можете попросити дитину розповісти вам про це.
Але ви також маєте інколи переглядати сторінки, які відвідує дитина.
    Причому набагато краще робити це не ховаючись, чесно попередивши дитину, що в такий спосіб ви хочете убезпечити її в мережі.
    Звісно, батьківський контроль у молодшому та підлітковому віці істотно різниться. Але водночас пускати процес на самоплив не можна.


Як призвичаїти дитину до корисних сайтів.
    Добре, якщо спершу дорослі ознайомляться із ресурсами, що пропонують своїй дитині. Або можна зробити це разом із дитиною.
    Ось приклад. Тато знайшов в інтернеті ресурс, де користувачі розміщують відеоролики про цікаву поведінку різних тварин. Разом із сином він почав періодично переглядати їх. А також запропонував синові самостійно знайти хорошу енциклопедію про тварин, щоб дізнатися якомога більше цікавого про різних звірів і птахів.
    Інколи на сайтах організують усілякі вікторини та конкурси. Це також непоганий стимул для того, щоб зацікавити дитину.
    А тепер стисло про те, чому розвивальні та інформаційні ресурси корисні для дітей.
• Дитина може користуватися ними самостійно.
• Навіть якщо дорослий не в змозі відповісти на дитячі запитання чи не перебуває поруч у цей момент, дитина знайде відповідь в інтернеті самостійно.
• У дітей переважає наочно-образне мислення, тому те, що демонструють в інтернеті (популярні наукові досліди, відео перебігу природних процесів: як відбувається певне природне явище і т. ін.), дитині дуже зрозуміло й цікаво.
• Зазвичай відео в інтернеті досить короткі, що певною мірою відповідає особливостям концентрації дитячої уваги.
• На «правильних» сайтах немає готової інформації. Дитині пропонують робити відкриття самостійно, дають завдання і потім перевіряють їх.
Загалом правильні ресурси за умови правильного батьківського підходу - це суцільна користь, а не шкода.

 
Про користь навчальних програм.
    В інтернеті сьогодні є безліч дуже корисних програм, що допоможуть дитині опанувати мови, навчитися читати, лічити, малювати, конструювати тощо.
    Вибирайте програми з різними рівнями складності й такі, де неможливо перестрибнути на наступний рівень, не подолавши попереднього. В інтернет-просторі є також чимало надзвичайно цікавих відеопрограм (деякі з них за доби інтернету перекочували з телебачення .)
    Наприклад, американська передача-серіал «Вулиця Сезам»(Sesame Street), яка почала виходити ще 1969 року, містить понад 4000 серій. Водночас є різні цикли навчального відео для дітей віком 3-12 років. Автори програми йдуть у ногу з добою, тому передача є дуже популярною серед сучасних дітей.
     'Відеопрограми виробництва Великої Британії «Твої веселі друзі звірята» (All About Animals) напевно сподобаються вашій дитині. Короткометражні документальні фільми телекомпанії ВВС містять унікальні кадри з життя тварин і безліч наукових фактів, викладених зрозумілою і доступною для дітей мовою.
 
    Німецька програма Galileo каналу ProSieben — це 45 серій науково-популярних передач про все, що відбувається навколо нас, чим захоплюються усі діти. Кожна з програм має версії англійською та іншими мовами.
    Науково-популярний, пізнавально-розважальний мультсеріал виробництва Франції «Хочемо все знати» ознайомить дітей із тим, як влаштовані механізми, що оточують нас у повсякденному житті.
    Ми навели назви лише кількох програм, насправді їх значно більше. Ви можете звернутися до посилань наприкінці книги та вибрати для навчання і розвитку своєї дитини програму, що відповідає її віку. І ви зрозумієте, як багато корисного можна знайти в інтернеті для того, щоб правильно виховати дитину і дати їй гарну освіту.


Немає коментарів:

Дописати коментар