Зі снігами, морозами й хурделицями приходить до нас зима. В цю казкову пору мороз малює на вікнах чудернацькі візерунки, білий сніг одягає все довкола в пухнасте хутро. Весела пора для дітвори, бо можна покататися наввипередки на санчатах, поборсатися досхочу в снігу, погратися в сніжки і зліпити сніговика. Цікаво, що перші снігові кулі почали робити двірники - їм так легше було прибрати кучугури снігу. Мабуть, тому сніговику в руки давали мітлу або лопату; це вже згодом їх почали прикрашати морквиною на знак щедрого врожаю й відром – символом достатку в домі. А от вже першу снігову скульптуру зліпив відомий італійський художник і архітектор Мікеланджело.
Спочатку сніговиків робили здоровезними і злими, бо вони символізували люті зими з морозами і хуртовинами. Людям здавалося, що коли сонце розтопить сніговиків, то прожене разом з ними всю холоднечу зі злими духами. А вже згодом їх стали вважати ангелами, бо саме сніг посилають небеса. Люди ліпили снігових ангелів і нашіптували їм на вушко свої потаємні мрії, вірили: сніговик розтане і доставить їхні бажання на небеса, а звідти вони повернуться вже здійсненими. Про сніговиків існує чимало легенд, віршів, казок, оповідок.
А латвійці щозими організовують парад сніговиків у місті Добеле. В усіх парках і скверах вони створюють снігові скульптури, дають їм власні імена й влаштовують конкурси – визначають, яка з них найбільша або найменша, чий сніговик найвеселіший, а чий найкраще оформлений. Ця традиція стала настільки популярною, що тепер сніговик став символом цього міста.
Кілька років тому люди почали відзначати Міжнародний день сніговика. Запропонував це свято один німецький колекціонер, який збирав різні вироби із зображеннями сніговика. Коли у пана Корнелікса накопичилося їх понад три тисячі, він подумав: а чому б не присвятити йому один зимовий день. У січні в багатьох країнах уже лежить сніг, то нехай люди веселяться в цьому місяці. А дату обрали число 18, бо саме це число нагадує сніговичка з мітлою.
Розгадай ребуси:
Розгадай ребуси:
Немає коментарів:
Дописати коментар