середа, 18 жовтня 2023 р.

Знай наших!


     І чому це вважають, що всі винаходи були придумані та сконструйовані дорослими?! Є чимало прикладів, які доводять, що діти теж не ликом шиті й дещо тямлять у серйозних речах! Деякі з їхніх відкриттів полегшують життя людям, інші ж – кумедні, по-справжньому дитячі. То що ж там дітлахи понавигадували?

Читати хочуть усі!


    Луї Брайль, який осліп у трирічному  віці, коли мав 15 років, придумав спеціальний шрифт із випуклих крапочок, аби незрячі люди теж могли нормально читати.
     Якось у школу для таких дітей завітав офіцер Шарль Барб’є й розповів про «нічний шрифт», який використовували військовики, щоби й уночі читати донесення. На його основі Луї створив свій шрифт, яким нині користуються незрячі всього світу.
Щоби не було боляче.

     Аланна Маєрс, коли їй було 8 років, потрапила до лікарні. А після виписки дівчинці ще робили перев’язки. І щоразу зняття бинтів завдавало їй болю. Трішки поекспериментувавши, розумниця Аланна виявила, що суміш мила, лавандової олії й води робить зняття бинтів майже безболісним. Дізнавшись про  це, до неї почали звертатися подруги. А тепер цей засіб продають в аптеках! 

М’якенький «захист для вух».


     15-річний Честер Грінвуд полюбляв кататися на ковзанах, але страшно не любив носити шапку. Як інакше пояснити його дивне прохання до бабусі? Хлопець просив змайструвати йому «захист для вух» від морозу, з’єднавши дротом два шматочки бобрового хутра. Цей задум так сподобався його друзям, що невдовзі всі вже красувалися в таких навушниках. А ти маєш якісь ідеї?

Коли сніг не страшний.

   

    На 15-річчя Жозефу-Арману Бомбардьє тато подарував стареньке авто «Форд-Т». Хлопець розібрав його на запчастини й створив із них перший у світі снігохід. На санях він установив двигун від «Форда», до якого прикріпив величезний пропелер від літака, який роздобув на звалищі. Подивитися на це диво збіглося все містечко. А пізніше Жозеф Бомбардьє очолив компанію, що виробляє літаки.

Пострибаємо?



    Джорж Ніссен так захоплювався цирковими гімнастами, що навіть прогуляв школу. Побачивши, як циркачі, виконавши трюк під куполом, зістрибують на натягнуту внизу сітку, він придумав… батут! Узявши великий шмат брезенту, він прикріпив його до сталевої рами пружинами. І – гоп-ля! – стрибай, скільки зможеш. Цікаво, що зовні винайдений Джоржем батут анітрохи не змінився.

Від гикавки – льодяники.



     13-річна Меллорі К’ювмен випробувала всі відомі їй спроби боротьби з гикавкою, але ніщо не допомагало. Тоді вона почала імпровізувати: узяла воду, додала трохи цукру й крапельку яблучного оцту. Яким же було її задоволення, коли після кількох ковтків цього «коктейлю» гикавка припинилася. І тоді в неї народилася ідея створити льодяники проти гикавки.

Фруктовий лід смакує всім.


    А 11-літній Френк Епперсон завдяки власній забудькуватості відкрив смакоту – морозиво з фруктового льоду. Якогось зимового вечора хлопчик забув на ґанку склянку зі солодкою водою й паличкою, якою він розмішував. Наступного ранку було знайдено сама те, що нині називається морозивом із фруктового льоду. Подорослішавши, Френк згадав про заморожений лимонад і став його продавати.
    Отже, усі ці винаходи і багато інших доводять, що не обов’язково бути дорослим, щоб робити великі відкриття!

Немає коментарів:

Дописати коментар