вівторок, 14 лютого 2023 р.

Батарейки, здавайтеся!


    Історія виникнення. Перша акумуляторна батарейка з’явилася 1859 року! А масове виробництво літієвих розпочали в 1998-му.
    Як працює батарейка? Батарейка – це хімічне джерело електричного струму.  Принцип роботи батарейки такий: електрострум виробляється під час взаємодії важких металів і лугів у певному середовищ, і хімічна енергія перетворюється на електричну.
    Батарейки маленькі, але можуть завдати великої шкоди.В чому шкідливість батарейки? Одна батарейка отруює 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води!
    Батарейка зі сміттєвого відра потрапляє на звалище, де її металевий корпус руйнується, і «начинка» (важкі метали) проникає у ґрунт, ґрунтові води, річки, озера.
Свинець. Осідає в нирках та руйнує їх, а ще – печінку, і викликає розлади нервової системи.
Кадмій. Накопичується в організмі і призводить до утворення пухлин.
Луги. Можуть спалити слизові оболонки і шкіру.
Нікель і цинк. Псують підшлункову залозу й кишківник, печінку й головний мозок.
Ртуть. Вражає нервову систему, порушує роботу рухового апарату; б’є по печінці й ниркам, погіршує зір і слух, порушує дихання.

Щороку в Україну ввозять понад 3,5 тисячі тонн батарейок. Переробляють лише 3 відсотки. І це катастрофа!
Разом з батьками обери, куди скидатимеш використані батарейки вдома. Збираючись на закупи, прихопи батарейки і поклади їх у спеціальний контейнер торговельного центру!
Якщо у твоєму місті чи селі ще досі немає такого – організуй збір сам! попроси допомоги в учителя чи батьків! Назбираєш повен контейнер – пиши громадським організаціям у великих містах і відправляй їм!
Будь свідомим – бережи природу!

Подивись пізнавальний мультфільм про батарейки:


 По сторінках журналу «Пізнайко».

Немає коментарів:

Дописати коментар