четвер, 27 березня 2025 р.

Пухнасті хмаринки

 

    Варто пригріти сонцю, як дива починаються: кристалики снігу стають водою, вона перетворюється на пару, яка легко здіймається вгору, а там, високо над землею, стає казковими хмарами.

Як пара стає хмарою?

    На тій висоті, куди підіймається пара від землі, повітря досить холодне. Крихітні часточки, з яких утворена пара, від холоду туляться одна до одної, утворюючи водяні краплі. Якщо парі заманеться здійнятися у верхні, крижані поверхи повітря, там вона замерзає кристаликами. З таких крапель та кристаликів і створені хмари. Їх невпинно «місять» та переміщають потоки повітря.
    Залежно від температури в різних шарах повітря, від його вологості та чистоти утворюються різноманітні, інколи чудернацькі хмари.
    Для того, щоб із пари утворилася хмара, недостатньо одного лише холодного повітря круг неї. Необхідно ще й тверді часточки, на які сідають краплини пари. Хмари над містом формуються довкола піщинок та пилинок, а над морем – довкола дрібних кристаликів солі з бризок морської води.

 Хмари – НЛО.

    Ти відчув, пливучи річкою, як потрапляєш у іншу водяну течію? Такі ж течії є і в повітрі: широкі й вузькі, теплі та холодні. Повітряні течії теж у постійному русі. Вони можуть перетікати одна в одну, перетинатися, створювати невидимі оку повітряні хвилі. На гребенях таких хвиль виникає хмара, схожа на літаючу тарілку інопланетян. А якщо згори та знизу її сплющать дві повітряні течії, хмара-НЛО може довго і нерухомо зависнути поміж ними.


Хмари-гриби.

    Утворення таких хмар спричиняє потужний фонтан газів на поверхні землі. Гарячі гази здіймаються дуже високо – туди, де повітря не таке щільне, тому там вони вільніше розсіюються, утворюючи «шапку гриба».
    Грибовидні хмари утворюються під час виверження вулканів.

 

Хмари-хвилі.

    Хмари у вигляді хвиль дуже рідкісні. Вони немов ілюструють утворення хвиль у воді. Один шар повітря рухається повільніше, через нього перекочується наступний, швидкий, який і тягне за собою «відстаючого». От тобі й хвильки в небі!

         Як приємно теплого дня спостерігати за хмарками — легкими і пухнастими, немов солодка вата! А от Гевін Претор-Пінні не лише милувався небесами, а й ціле Товариство любителів хмарок організував У 2004 році він відкрив власний сайт, куди інтернет-користувачі завантажували хмари цікавих, чудернацьких форм. Нині Товариство налічує близько 60 тисяч учасників зі 120 різних країн світу, а його вебсайт повен хмар найрізноманітніших форм!


Немає коментарів:

Дописати коментар