пʼятниця, 23 вересня 2022 р.

Хто і як придумав жувальну гумку?


    Чи знаєте Ви, що щось схоже на сучасну жувальну гумку знаходили практично у всіх частинах земної кулі?
    Найперша жувальна гумка датується VII – II століттям до нашої ери. Її знайшли у Північній Європі, під час розкопок. Вона виглядала, як шматки доісторичної смоли з відбитками людських зубів.

    Цікавий факт, що кожен народ використовував у якості гумки смолу того дерева, яке росте на їхній території. Наприклад, стародавні греки жували смолу дерева мастика, а індіанці використовували смолу хвойних дерев.
    23 вересня 1848 року американець Джон Куртіс зробив першу жувальну гумку в себе вдома. Відтоді цей день став Днем народження жуйки.
    Джон зі своїм братом експериментували зі смолою ялини та виготовляли липкий гумовий матеріал, який можна було пережовувати. Тоді вони не додавали ніякого смаку. Жуйка давала лише м’яке та гумове відчуття. Їхня фабрика називалася «Кертіс Жувальна гумова фабрика».
    1869 року Амос Тайлер отримав перший патент у США за жувальну гумку. Однак він ніколи не продавав її. А ось стоматолог штату Огайо, Вільям Семпл, запустив виробництво жувальної гумки. Головними інгредієнтами були деревне вугілля та крейда. 

    Але перша масова жувальна гумка була продана у Нью-Йорку Томасом Адамсом. У 1870-х роках Томас і сини продавали ароматизовану смолу «Sour orange» як цукерки після обіду. У 1871 році Адамс запатентував машину для виготовлення жуйок. Того ж року, Адамс створив жувальну гумку з солодким смаком «Чорний Джек». Однак всі ці жуйки мали велику проблему, вони не могли зберігати аромат та відчуття свіжості, до того ж її не можливо було довго жувати.


    У 1880 році Вільям Уайт поєднав цукор і кукурудзяний сироп. Для кращого смаку він додав екстракт м’яти. І стався справжній переполох в історії жуйки. Її можна було жувати набагато довше, та вона дарувала чудовий аромат.
    Наступною сходинкою розвитку став експеримент Едварда Бемана. Він винайшов смолу до якої додав пепсиновий порошок. Таким чином Беман створив жуйку, яка служила «травною допомогою» та й служить по сьогодні.
    У 1888 році жувальна гумка Томама Адамса, Tutti-Frutti, була першою жувальною гумою, яка була продана з торгового автомата. Перший торговий автомат для жувальної гумки був розташований на одній з станцій метро Нью-Йорка.


    В 1914 році Вільям Вірглі та Генрі Флер додали м'ятний і фруктовий екстракти до жувальної гумки. Так створився популярний бренд Wrigley's Doublemint. Компанія Wrigley швидко отримала міжнародний успіх. Торгова марка Wrigley стала відомою у всьому світі. 
    У 1928 році бухгалтер компанії Fleer gum компанії Walter Diemer намагався виготовити новий гумовий товар, але він випадково заснував бульбашкову гумку, яка не була липкою. Він називав це Double Bubble.
    У 50-х роках, коли споживачі усвідомили значення жуйки для здоров’я, з’явилися «Sugarless gum». Оригінальна ідея жуйки без цукру належить стоматологу Петрулісу. Він стверджував, що звичайні призводять до розпаду зубів. 
     Проводилося багато експериментів для отримання різних типів і смаків жуйок. Сьогодні є сотні варіантів жувальних гумок від класичної ванілі до кавуна, від жуйок, призначених для медичного застосування до тих, що змінюють колір наших зубів!
    Перегляньте  цікаві відео про жувальну гумку:


Немає коментарів:

Дописати коментар